תואר יקיר העיר בתחום החינוך והקהילה


הרבנית מירה מימון הגיעה לנתיבות מהצפון לפני למעלה משלושים שנה על מנת להתמסר לחינוך ילדי ישראל בעיירת הפיתוח נתיבות של אותם ימים. בעלה הרב מושיעאל מימון המנהל ת"ת חשוב "נטעי ראובן" שלמד שנים בישיבת הנגב, נענה לקריאת מרן ראש הישיבה הרה"ג ישככר מאיר שליט"א לצאת אף הוא אל שדה החינוך וכך היה ביתם לבית של חינוך, אהבת ישראל וגמילות חסד.

הציבור בנתיבות ובקהילה התורנית גילה מהר מאוד כי מדובר באישיות נאצלת שכל כולה נתינה, ליבה פתוח לכל פונה, אוזנה כרויה להיענות לכל בקשה . היא מסייעת בחדווה ובסבר פנים יפות בעידוד ובחיזוק, בהכוונה ובהדרכה במצבים מסובכים של שלום בית, חינוך ילדים ויחסי אנוש מורכבים. תכונות אלו מגלות רק טפח מאישיותה המתאפיינת ביצירתיות ללא הפסקה. בסביבתה מכוונים אותה "בולדוזר" של נתינה.

בביה"ס, בסמינר – היא ה"חותם" היא "כור ההיתוך" למחנכות מצטיינות בגנים ובבתיה"ס. היא משמשת עבור סביבתה החינוכית השראה חינוכית המשלבת חתירה להישגיות אישיות ולהגשמה ערכית ורוחנית של תלמידותיה.

הרבנית מעורה היטב בחיי הקהילה היא מעבירה שיעורים והרצאות בכל רחבי העיר, שם היא מקרינה תמיכה לכושלים ועידוד לחזקים. הרבנית מירה מימון היא סופרת מחוננת ויוצרת פוריה אשר הוציאה מתחת ידה שישה ספרים, רובם ככולם עוסקים בחינוך: "יש סיכוי", "חם בלב", "הקטע שלי", "לראות אך טוב", "לכתוב אך טוב" ו"מילים שבונות עולם". ספרים אלה, הפכו במרוצת השנים למשנה סדורה הנלמדת ונקראת בחפץ לב ע"י נערים ונערות במגזר החרדי. הספק נדיר זה של כתיבה מעיד על נחישותה, התמדתה, שקדנותה והכרתה בשליחות שנטלה על עצמה - לחנך את ילדי ישראל.

מבין דפי ספריה ניכרים כישורי הכתיבה של הרבנית, עולם דמיונה הפורה, ניסוחה הרהוט, היכולת שלה להעניק תחושת סקרנות אין סופית לקורא ומעל הכל דמותה כאשת חינוך וכדמות מופת שהקדישה את חייה לעשיה למען כלל הציבור.

הרבנית מימון הם רעיה ואם המקדישה שימת לב מרובה לחינוך ילדיה על ערכי התורה והמורשת. בעיני תלמידותיה הרבות היא לא רק מחנכת, היא חברה, היא תלמידה הלומדת מכל אדם והיא פטריוטית נאמנה של העיר נתיבות. בקהילה החרדית בעיר מכנים אותה "ארגון חסד" בקנה מידה נדיר על רקע התבלטותה במעשה חסד ליתומים ולאלמנות, חסד לכל נדכה רוח ונצרך ואת כל אלה היא עושה ביוזמה עצמית ומידה רבה של השקעת זמן ומשאבים פרטיים ונתינה אין סופית.

על כל אלה נמצאה הרבנית מירה מימון ראויה לתואר יקיר העיר נתיבות.