תואר יקיר העיר בתחום דור הראשונים ומייסדי העיר


נולד בשנת 1945 במרוקו. אב ל-5 ילדים וסב ל-7 נכדים כי`. הוא למד 14 שנה לימודים ישיבתיים בישיבה הקטנה והגדולה "אוצר חסידים" בקזבלנקה שבמרוקו. בשנת 1963 והוא בן ח"י שנים עלה ארצה עם משפחתו ממרוקו היישר לעיירת העולים המתפתחת נתיבות. בתום שבוע מיום עלייתו ארצה הוא נקלט ע"י ראש המועצה ר` חיים בן אריה ז"ל לעבוד במועצה המקומית כגובה מיסים ומים. אופי העבודה באותם ימים היה מתיש במיוחד אבל הוא סייע למר וקנין להיחשף להיכרות מעמיקה עם תושבי העיירה. באותם ימים, ימי בראשית נטולי טכנולוגיה ומיחשוב ודלי אמצעים, הגובה היה מכתת רגליו מבית לבית כדי לגבות מהתושבים את המיסים. במפגשים אישיים עם משפחות הוא היה נחשף לבעיות המיוחדות שאיפיינו את התושבים והוא נתגלה כאדם קשוב ורגיש היודע גם לסייע, להשיא עיצה טובה ולפעמים היה "משבית" עצמו ממלאכה כשהיה מבין שהמשפחה במצוקה.

חביב וקנין נטמע היטב במערך הארגוני של עובדי המועצה המקומית. הוא נתגלה חיש מהר כאדם חרוץ, מתמיד, מסור ויעיל המבצע את המשימות שהוטלו עליו ביעילות אופטימאלית. הוא השקיע מאמץ וזמן רב על מנת להרחיב את השלכתו ועבר קורסים והשתלמויות רבות בתחום הנהלת החשבונות והפיננסים. על רקע חריצותו המופלגת וכישוריו המיוחדים הוא התקדם במעלה התפקידים במועצה ושימש בין הייתר כמנהל מחלקת הגביה, כמנהל חשבונות, כמנהל כ"א ותמיד זכה לשבחים ולהוקרה על עבודתו המסורה. בתום 27 שנות עבודה בשירות המועצה הוא פרש לפנסיה מוקדמת ופנה לעסקים פרטיים.

ותיקי העירייה יודעים להעיד על חביב וקנין כמנהל רגיש ומתחשב, כעובד מסור ואחראי וכאדם בעל סגולות טרומיות שתמיד מקבל את הפונים אליו בסבר פנים יפות תוך שהוא קשוב מאוד לסובבים אותו. תכונות אלה הוא השריש בקרב עובדיו הכפופים לו תוך שהוא משמש להם דוגמא ומופת לעובד ציבור המעמיד את השירות לתושב בראש סולם העדיפויות.

חביב וקנין מעורה היטב בחיי הקהילה ופועל רבות על מנת לסייע לתושבים הפונים אליו ומבקשים את סיועו, הדרכתו ועצתו הנבונה. את כולם הוא מקבל בחום רב ומאיר להם פנים. חביב וקנין הוא איש משפחה חם המתבלט בצניעותו ואינו תר אחר גינונים של כבוד.למרות עיסוקיו התובעניים כעובד ציבור הנדרש לעבוד בשעות בלתי שגרתיות, העניק לילדיו סביבה חינוכית תומכת ונתן להם את מירב הכלים על מנת להצליח במסלול חייהם.

על כל אלה נמצא מר חביב וקנין ראוי לתואר יקיר העיר נתיבות.