תואר יקיר העיר בתחום ההתנדבות


נולד בשנת 1950 במרוקו, אב לשבעה ילדים. עלה יחד עם משפחתו בשנת 1956 והתיישב בעיירה נתיבות. מאיר אלון הוא יציר כפיה של מערכת החינוך המקומית עת למה והתחנך בביה"ס "נתיב יצחק" בישוב וכבר משחר נעוריו התגלו בו כתלמיד נטיות של מנהיג הרגיש מאוד לסביבתו.

בשנת 1967 התגייס מאיר אלון לשירות בצה"ל ושימש כחובש קרבי. עם תום שירותו הצבאי עבד בחקלאות ובבנין עד אשר החליט למצות את הפוטנציאל היצירתי הטמון בו והחל לעבוד כפקיד במח` הגביה בתקופת כהונתו של ראש המועצה, דאז, שלום דנינו. השתלבותו המקצועית במחלקת הגביה שלוותה בייצר למידה, בגילוי נחישות והתמדה, רגישות גבוהה לציבור הפונים, הובילה למסלול קידומו המהיר של אלון שבתוך שנה עבר לנהל את מחלקת הגביה ולימים אף שימש כגזבר המועצה בפועל. במשך שנים רבות ניהל אלון את מדור השכר בעירייה ועל רקע היותו מקובל, אהוד ומוערך ע"י העובדים הוא נבחר לשמש כחבר וועד העובדים ובהמשך כיו"ר וועד העובדים. תקופת כהונתו כיו"ר וועד העובדים נחרטה בזכרונם של רבים כתקופה מרתקת על רקע פעילותו הרבה לייזום פעילות חברתית ותרבותית ובעיקר בשל התמסרותו המוחלטת לדאגה לענייני העובדים, להגנה על זכויותיהם, לגישור בסכסוכי עבודה ולהפיכת סביבה העבודה במועצה לטובה, נוחה ונעימה יותר.

כמי שהיה ממונה בין הייתר על הפקת התלושים של העובדים כמנהל מדור שכר הוא ידע היטב מה המצוקות עימם מתמודדים העובדים, בעיקר אלה בעלי ההכנסות הנמוכות, בחיי היום והתמלא תחושת להט להטות שכם ולעזור אף מעבר לתפקידו. סוד הצלחתו של מאיר אלון בתפקידים השונים שמילא במועצה נעוץ בהתייחסות המקצועיות היורדת לפרטי פרטים, ביכולת הארגון ובכושר הניהול, ביכולת הנדירה ל`קרוא אנשים` ולחדור אל צפונות ליבם.
מאיר אלון הוא איש שיחה מרתק בעל ייצר למידה. הוא נגע בליבם של האנשים ולעיתים אפילו דיבר אליהם בשפתם. כבעל ייצר סקרנות הוא אף למד לשון מדוברת בשפות שונות. כך היה ניתן להבחין בו מסביר בשפה מרוקאית רהוטה, למצוא אותו מסתודד לשיחת רעים בשפה הרוסית ובו בזמן הוא מחליף עם שומעיו מעולי אתיופיה מילים בשפתם. מאיר אלון הוא איש של רגש הנותן לבאים במחיצתו תחושה של חברות אמת ושל חום מופגן ורוחש אמון.

היה זה רק טבעי שמאיר אלון מצא עצמו, לאחר שפרש לפנסיה, מתמודד בשנת 1998 על ראשות העיר כשלבסוף נבחר לשמש כחבר המועצה ולימים שימש כיו"ר אופוזיציה ויו"ר וועדת הבטחון של העירייה.מאיר אלון הוא דמות ססגונית הנטועה עמוק בתוך הווייתה של נתיבות וניתן למצוא אותו כמעט בכל מקום. באירועי חברה ומפגשי תרבות, בשיחות רעים ובסדנאות וימי עיון מקצועיים, בפעילות הווי ומורשת ובמוקדי קבלת החלטות. גם בימים אלה הוא ממשיך באותה חדוות עשיה ותחושת הסיפוק שממלאת אותו לעשות למען הכלל, ובעיקר להיות קשוב לאנשים, לכתוב להם מכתבים, לפשט הליכים ביורוקרטיים תוך ניצול קשרים ולתת תקווה לאנשים שגורלם לא שפר עליהם.
בכל דרך בנפתולי חייו הוא קידש את הערכים של העשיה למען הכלל כדרך חיים, אבל הוא מצא זמן להשקיע גם בעיצוב אופיה ודמותה של משפחתו העניפה בעיר כאנשי חסד ובעלי תודעה ורגישות לעשות למען הכלל. הוא לא חסך שום מאמץ רגשי או משאב חומרי כדי להעניק לילדיו סביבת חינוך ראויה המושתתת על ערכי מורשת ורכישת מידות טובות של דרך ארץ ונועם הליכות.
על כל אלה נמצא מר מאיר אלון ראוי לתואר "יקיר העיר" נתיבות.