תואר יקיר העיר בתחום ההתנדבות בקהילה מר שמעון מינש

נולד בשנת 1940 בגלות תימן. כבר בגיל צעיר והוא עולל רך ימים התייתם מהוריו סעיד ושמעה ע"ה. הוא עלה ארצה בשנת 1950 עם סבתו ודודו חיים יבל"א אשר אימצו אותו ופרשו עליו את חסותם וטרחו רבות בגידולו.

הוא שובץ ללימודים במסגרת עלית-הנוער במחנה מרוכז בנתניה. בתום שנתיים הוא נשלח ללמוד במוסד "בית יהודה" בראשון לציון. את כיתה ח` גמר בישיבת "תפארת ישראל" בחיפה משם השלים את לימודיו התיכוניים במוסד עליית הנוער "כפר בתיה", שברעננה. את השכלתו בתחום ההוראה רכש בסמינר "בית הכרם" הדתי בירושלים. עם גבור העליה מצפון אפריקה והקמתן של עיירות הפיתוח בראשית שנות השישים, הוא נשלח בשנת 62 לנתיבות ומאז נשבה בקסמיה, הקים בה את ביתו והפך לחלק בלתי נפרד מהנוף האנושי הנפלא שבקרבה.

את רוב עבודתו החינוכית במשך למעלה משלושה עשורים הוא עשה בביה"ס "נתיב יצחק".שם החל כמחנך כיתה, בהמשך שימש כמנהל ביה"ס ובשנת 1995 פרש לגמלאות לאחר ששימש כ-17 שנה כסגן מנהל ביה"ס.

מר שמעון מינש קנה לו שם לא רק כמורה הוראה ומחנך דגול שהעמיד דור של תלמידים, אלא גם כדמות דומיננטית בחיי הקהילה בהיותו נכון תמיד להתגייס לפעילות ציבורית (שימש כיו"ר המועצה הציבורית לפיתוח נתיבות בהתנדבות) ולעסוק בפעילות וולונטרית למען קשישים, עוורים ומוכי גורל. במשך 17 שנה הוא מתנדב בתחומים רבים ומגוונים. עוד בהיותו סגן מנהל בי"ס נהג ביחד עם תלמידיו לעזור לזקנים בהכנות לקראת יום השבת ולשמח אותם בימי החג. מבין מגוון הפעילויות שתקצרנה היריעה מלפרטן, ניתן להזכיר כי הוא ריכז מספר עמותות בהן: אקי"ם, העמותה לקשיש ועמותה לעיוור. שעות רבות הוא מקדיש לאוכלוסייה בעלת ליקוי שיכלי וליקויים מוטוריים.

מר שמעון מינש הינו אישיות מוכרת היטב בישוב ומשמש דמות אשר רבים רוצים להתחקות לה. בענוותנותו ובפשטות הליכותיו הוא מצליח לסחוף רבים אחרים להתגייס לפעילות התנדבותית שתכליתה להכניס מעט אור וחדוות חיים לאנשים שגורלם לא שפר עליהם. רבים מתושבי נתיבות מוצאים אצל מר שמעון מינס אוזן קשבת במתן עצה, דיני הלכה, חינוך ילדים וטיפול בענייניהם ע"י הרשויות. תמיד הוא נענה במאור פנים לכל פונה ומושיט יד תומכת.

בשנת תש"ס הוא זכה לקבל את "מגן שר העבודה והרווחה למתנדבים מצטיינים" על הצטיינות בתחום רווחת המשפחה.

על כל אלה נמצא מר שמעון מינש ראוי לתואר יקיר העיר נתיבות.