תואר יקיר העיר בתחום התעשיה והמסחרמר יששכר לוגסי

יליד מרוקו, בעל משפחה ברוכת ילדים, אב ל-6 בנים ושתי בנות. את רוב חינוכו כנער וכמתבגר הוא עשה בעיר הולדתו במרוקו. בשנת 1956 הוא עלה עם הוריו ארצה ונמנה עם חלוצי המתיישבים הראשונים בעיירה נתיבות. היו אלה ימי בראשית, ימים של מיתון ומשבר כלכלי חריף בהם הפרנסה לא היתה מצויה ואלה ש"זכו" השתלבו בעבודות דחק של עידור וסיקול בקק"ל. משפחת לוגסי שוכנה בפחונים שנבנו עבור העולים הראשונים ללא תשתיות חשמל ומים ובתנאים סביבתיים קשים. בתום שירות סדיר בצה"ל בגבול אילת, בשלהי שנות ה-50, התמחה מר ישככר לוגסי במקצוע התפירה והתמנה כמנהל מפעל הטקסטיל הראשון שהוקם בנתיבות ע"י ההסתדרות. במסגרת זו הוא רכש מיומנות מקצועית רבה בהפעלת ציוד טכנולוגי מתקדם והתגלה כמנהל מוכשר הקשוב לצרכיהם ולרווחתם של עובדיו.

בזכות כושר מנהיגותו ואישיותו הכריזמטית כמו גם הדחף הבלתי נשלט לעזור ולסייע לזולת, הובילו את מר יששכר לוגסי לחיים הציבוריים. בין השנים 65-66 הוא נבחר למועצה ומשמש כסגן ראש המועצה בפועל, תחת שרביטו של ראש המועצה חיים בן אריה ז"ל.

מסתבר שרק הרעש מכונות התפירה העובדות והמיית הפועלים העמלים על מלאכת הסריגה, שימשה למר יששכר לוגסי השראה של חדוות יצירה ובתום כהונתו כסגן ראש המועצה, הוא פנה לעסקים ופתח מפעל "מתפרת הנתיב", שהתפתח ושגשג. ברבות השנים העסיק 60 עובדות מנתיבות. מר יששכר לוגסי היה בין חלוצי התעשיינים בנתיבות אשר הטביע חותמו על חיי התעשיה והתעסוקה בעיר. כל אותה עת, הוא לא משך יד מפעילות למען הקהילה ולרווחתה. הוא אירגן והפעיל וועדי שכונות תוך חתירה להגברת המעורבות של התושבים בשיפור החזות האסתתית של סביבתם ושיפור איכות חייהם. כיום, הוא מקדיש הרבה מזמנו הפנוי בפעילות ציבורית וולונטרית במסגרת עמותות בהם הוא חבר העוסקים בעיקר בעזרה ובמתן סעד לחולים ולקשישים.

בשנת 1989 הוא הקים את חברת אליוקומפ שמאז מעסיקה כ-40 עובדים ועובדות. כתעשיין וכיזם שפירנס עשרות משפחות מנתיבות הוא קיבל עבור מפעליו מעמד של מפעל מאושר ע"י מנהלת מרכז ההשקעות של משרד התמ"ס ובשנת 1994 אף זכה בתואר של מפעל מצטיין באיזורי פיתוח. את סוד קסמי המקצוע המושתת על הגינות ואמינות, על ביצוע עבודות ברמת גימור מושלמת הוא הנחיל לבניו המופקדים על הניהול האסטרטגי של מפעליו.

בשנת 1999 הקים מר יששכר לוגסי מפעל נוסף ליצור ריהוט גינה מאלומיניום המעסיק כיום כ-30 עובדים, מרביתם מתושבי נתיבות.

על כל אלה נמצא מר יששכר לוגסי ראוי לתואר יקיר העיר נתיבות.