השבוע יצאו צוות המו"פ העירוני של מורי היסודיים בנתיבות ליומיים של סמינר קיץ בתל אביב ביוזמת מינהל החינוך ורשת דרכא.


הכנס התקיים יומיים במלון דן תל אביב, להעצמת מנהיגות המורים בעיר וקבלת השראה וכלים לעשייה החינוכית . בכנס השתתפו מארג מיוחד של מורים ומורות מכלל בתי הספר הממלכתי והממ"ד בעיר, יחד עם מנהלי בתי ספר ושותפים לצוות שיצרו חיבורים בין עולמות שונים. הכנס הונחה על ידי אור מלחי, מנחה פדגוגית ברשת דרכא ושאול עקביא מלווה מנהלי בתי הספר היסודיים בנתיבות ברשת דרכא.

מנהיגות המורים בעיר נפגשה במהלך השנתיים האחרונות באופן קבוע, למפגשי העצמה, חשיבה אסטרטגית על החינוך ועבודה על יוזמות פדגוגיות לטובת ילדי העיר.

בכנס המורים שמעו הרצאות מעוררות השראה, עבדו יחד על גיבוש חזון קבוצתי, קיבלו כלים לעבודת צוות, עברו סדנאות עומק של "מצפן חינוכי",  חיבור לזהות ושייכות מקומית, נהנו מסיור בעיר ובמוזיאון 'אנו' ופגשו דמויות בחירות ברשת וביניהן את מנכ"ל הרשת ד"ר גיל פרג שבא לברך את המורים.

אבי אלישע ראש מינהל החינוך וטל בן דרור מנהלת מחלקת בתי ספר, סיפרו בכנס למורים את סיפורם האישי שמוביל את עשייתם החינוכית, ובכך חיברו לעולמם ולחזון עשייתם בעיר.
החזון שלהם מושפע ממדיניות ראש העיר יחיאל זוהר שמשקיע בחינוך ובקידום מצוינות בתחומים הלימודיים והערכיים.

בימים לא פשוטים עבור ציבור המורים בישראל, כנס זה נועד להעצים את מורי נתיבות ולתת להם רוח במפרשים להמשך עשיה מבורכת למען החינוך בעיר.
צוות המו"פ של מנהיגות המורים, הינו צוות ערכי בעל אנרגיות ורצון להשפיע על החינוך, שיוביל את צוותי החינוך בבתי הספר ובכך את כלל החינוך בעיר לחיבורים ולעשייה חינוכית למען ילדי העיר.

 "הכנס פתח לנו צוהר למקומות מעניינים , ניתן לנו אמון בעשייתנו כמחנכים, לצאת יחד למסע מרתק , מעמיק ומעשיר שהרחיב את הדמיון , החשיבה ופתח את ליבנו להביא את האני שלנו בבטחון ללא שום היסוס. הכנס מסייע להצמיח שדות ירוקים ופורחים בשדות החנוך , כי זו שליחותנו החינוכית." (זהבה ארזי, מורה בבי"ס חב"ד).

"הכנס היה עבורנו מרגש ועוצמתי, פתיחת צוהר ללמידה משמעותית שמעשירה את דרכנו החינוכית. דייקנו את המטרות ואת החזון להוביל את התלמידים למצוינות ולא להתפשר.

עלינו קומה בשיח על החינוך, אנחנו חוזרים עם ארגז כלים מלא בידע והעצמה" (מוריה כהן מורה בבי"ס נועם אליהו).