רשות האכיפה והגבייה הקימה תחנת שירות קבועה בעיר נתיבות

רשות האכיפה והגבייה פועלת מראשית מלחמת "חרבות ברזל" כדי להנגיש את שירותיה לתושבי קו העימות בצפון ובדרום בתחומי ההוצאה לפועל והמרכז לגביית קנסות.


לאחרונה, הקימה הרשות תחנת שירות קבועה בעיר נתיבות כאשר במהלך דצמבר הוקמה תחנת שירות באופקים (ותחנות שירות זהות יוקמו בקרוב בישובים נוספים בדרום ובעוטף) במטרה לסייע לתושבים בהתמודדות עם חובות הנגבים ברשות, ולחסוך עבורם הגעתם ללשכותיה הקרובות, בערים אשקלון ובאר שבע.

תחנת השירות ממוקמת בנתיבות ברח' רמב"ם 3, ביום שלישי בין השעות 15:00-10:00 

רשות האכיפה והגבייה מפעילה כבר מספר שנים כמה תחנות שירות הממוקמות ברשויות מקומיות בדרום ובצפון. במסגרת תחנות השירות, מתייצב עובד רשות האכיפה והגבייה יום או יומיים בשבוע, בימים ובשעות קבועים, בהתאם לביקוש, ומעניק שירות מלא לתושבים - בין היתר במתן מידע על חובות פתוחים, באפשרויות הסדרתם, בסיוע בהפחתת חובות, בגישור מול נושים, בהפניה למסלול חדלות פירעון ושיקום כלכלי ובמקרים מתאימים גם בהפניה לסיוע משפטי.

תחנת שירות מהסוג הזה יכולה לסייע מאוד לתושבים בנתיבות, אשר חוו אירוע טראומטי מתמשך העלול להוביל לקושי כלכלי בטווח הקצר או הארוך. השירות ביישוב, קרוב לבית, עשוי לסייע בהתמודדות עם ביורוקרטיה ולצמצם הידרדרות למצב של היקלעות לחובות משמעותיים.

מנהל רשות האכיפה והגבייה, מר אורי ולרשטיין, הדגיש, כי "הרשות פועלת במגוון דרכים לסייע לאוכלוסייה בדרום ולהנגיש את מיטב שירותיה לתושבים החווים תקופה קשה מאוד. הניסיון המצטבר, אחרי כמה שנים של הפעלת תחנות שירות במספר מרכזי ישובים לימד אותנו, שכ-40% ממקבלי השירות מגיעים להסדרה מלאה של חובותיהם. הטיפול בחובות מצד חייבים הוא חשוב כיוון שתיקי חוב לא נסגרים מאליהם. רשות האכיפה והגבייה תמשיך בפתיחת תחנות שירות נוספות בקרוב באזור הדרום ואני מאמין שבכך נוכל לסייע רבות בחלקנו לאוכלוסיית לקוחותינו. כגוף הממלכתי המוביל בעולם החובות, לרשות יש את הכלים ואת הזכות לסייע לחייבים בהתמודדות זו".