חדר המיון הקדמי הוקם במבנה דו קומתי ומשתרע עפ 1,600 מר. המבנה יושלם תוך חצי שנהבבניתו הושקעו כ-20 מליון במימון משותף של מפעל הפיס, עיריית נתיבות וקרן אמריקאית   •

חדר מיון קדמי ייתן מערך שירותים רפואיים ברמת זמינות ונגישות גבוהה ביותר, שישמש את התושבי העיר והאזור בשגרה ובחירום.  

מדובר בפרוייקט ייחודי מסוגו: חדר מיון קדמי המאפשר אשפוז יום תוך צמצום התלות בשירותי בתי החולים באזור. כבר הוכרז קבלן זוכה מירושלים שהחל בביצוע הקומה הראשונה והשניה מעל מבנה מרכז ההפעלה החדש (מרה"פ) בנתיבות. הקמת חדר המיון הקדמי מהווה חלק נפרד ממרכז ההפעלה החדש שבנייתו הושלמה זה מכבר.

חדר המיון הקדמי במתכונתו המתוכננת משקף מהפכה של ממש ביצירת מעטפת שירותי חרום מקומית בנתיבות. זו נותנת מענים אופטימאליים לשעת חרום תוך צמצום הצורך בהיסעים לבתי"ח סורוקה או ברזילאי.

במרכז החזון התפעולי של מערך החרום בעיר עומד מרכז הפעלה חדיש ומודרני המהווה קומלפקס מתכלל של כל עבודת מטה מל"ח המקומי בשיתוף פעולה סינרגטי ובזמן אמת עם כל גורמי הבטחון, החרום וההצלה הפועלים בעיר.

מרכז ההפעלה החדש, בו מותקנים מערכות מחשוב ותקשוב מתקדמות, אמצעים אלקטרוניים, מצלמות אבטחה וציוד חרום רב ערך המאפשר קיום מערך שליטה ובקרה על אירועי חרום בזמן אמת מצד מטה מל"ח, על המכלולים השונים הפועלים בתוכו, ברמה ובמיומנות מקצועית וטובה. במרכז ההפעלה החדש ימוקמו באופן שוטף ולאורך כל השנה יחידת האבטחה העירונית והמוקד העירוני 106 אשר יתרמו לתחזוקה שוטפת ולשמירה על רמת מוכנות גבוהה של שירותי החרום בעיר.

העיר נתיבות זכתה לשבחים רבים מצד גורמי ההערכה והבקרה של פיקוד העורף. זאת בזכות יכולותיה לתת מענים רוחביים בשעת חרום תוך שכלול ותרגול עבודת המטה העירונית וביצוע תרגילים המדמים תרחישי חרום ברמה הגבוהה ביותר, לרבות תרגולי רעידת אדמה.