התפתחותה של נתיבות במערב העיר, קיבלה תנופה אדירה עם צאתו לדרך של פרויקט ענק בהיקף של 249 מליון ₪ לפיתוח פארק נחל בוהו – ריאה ירוקה בלב העיר.

המיזם המניע תהליכי צמיחה, נועד להפוך את האזור למוקד פעילות שוקק חיים שישתלב היטב עם התנועה הערה סביב תחנת הרכבת.

פארק אגם נתיבות הוא שטח ציבורי פתוח הקושר בין העיר הותיקה במזרח להתרחבות העיר העתידית במערב. שטח הפארק עטוף בשטחי נחל בוהו ובוואדיות היוצאים ממנו במטרה להופכו למוקד משיכה שיחבר בין העיר לנחל ויהפוך לאטרקצית מים והפנינג למבקרים. בתכנון הפארק הושקע מאמץ רב על מנת לשוות לו מראה ייחודי שמשתלב בנופי האזור והוא כולל אגם גדול, אזורי ספורט, תצפיות, נקודות ישיבה, פנאי ונופש. הקמת האגם מהווה שלב ראשון בפרויקט ענק להפיכת המרחבים הסמוכים לנחל בוהו והנחל עצמו למיזם תיירות ואטרקציה מרהיבה.

מערכת השבילים של הפארק שזורה ומתרחבת לטיילת נחל בוהו. טיילת נגישה החוצה את העיר נתיבות. שני הפארקים, ואדי בוהו והמתחם בו מוקם האגם, מתמזגים למערכת ירוקה שמשלבת טבע ונוף. שטח הפארק כ- 64 דונם והוא כולל אגם אקולוגי, מתקני ספורט, נקודת תצפית, אזורי שהייה, פיקניק ומשחק. הפארק מכיל בתוכו מגוון פרוגרמות ואזורים ייחודיים אזורים אינטנסיביים לשהייה ופעילות ספורט, אל מול אזורים אקסטנסיביים של טיול, תצפית ופינות ישיבה. בין האזורים השונים מתקיימים קשרי פונקציונליות ונראות. בלב הפארק מתוכננת רחבה מרוצפת עם מזרקות שכשוך, המשמשת גם כבמה לאירועים.

בראש האמפי ובסמוך למגרש החניה, מתוכנן גן משחקים משולב המותאם לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים. כל המתקנים המתוכננים עומדים בתקן הנגשה למתקני משחק. אזור סקייטפארק שמתוכנן לתת מענה לסוגים שונים של ספורט אקסטרים כגון אופניים, סקייט בורד וקיר טיפוס. סביב הדופן המזרחית של האגם נבנה מזח מחומרים ממוחזרים המאפשר טיול, ישיבה ותצפית אל האגם, בנוסף לתפעול כלי שייט. האגם והאחו מאפשרים סינון של מים ממוחזרים ע"י אלמנטים טבעיים, ומאפשרים מגוון אקולוגי עשיר באגם לצד פעילויות נופש. הטכנולוגיה הירוקה מעמידה את הפרויקט בחזית העשייה הסביבתית בישראל. שבילי הולכי רגל ואופניים, מרשתים את הפארק ומחברים בין הפעילויות השונות בפארק לבין אזורי הפיקניק.

ראש העירייה יחיאל זוהר: אני משוכנע כי פרויקט עתק זה שנהגה כמיזם תיירות מוביל במרחב - יתרום רבות לצמיחתה הכלכלית והחברתית של העיר, לשיפור משמעותי של תדמיתה וליישום ייעודה כישוב עירוני מרכזי לכל יישובי הנגב הצפוני, כך שאנו יוצאים לדרך חדשה שבסופה תגיעה נתיבות לפסגות חדשות ותתרום להגברת החוסן הכלכלי של תושביה".

נכון לעכשיו בשל התפשטות נגיף הקורונה - השקת הפארק תידחה עד לקבלת אישור לקיום אירועים ממשרד הבריאות.