נתיבות ממשיכה לגדול: בדרך לחמישים אלף תושבים

אוכלוסיית העיר שומרת באדיקות על מגמת עליה בקצב גידול האוכלוסין


בימים אלה כך על פי נתוני הלשכה למרשם אוכלוסין של משרד הפנים היא רושמת שיא נוסף כך שאוכלוסייתה מונה כיום כ-41,795 תושבים ונתיבות הפכה למעשה לעיר השניה בגודלה בנגב במגזר היהודי (עברה את דימונה בכ-4000 תושבים). ראוי להדגיש מבחינה זאת כי נתיבות הינה בין הערים המובילות בארץ במספר הדירות ששווקו ואחוז הביקושים בה הוא מהגבוהים בארץ כאשר מנתונים שפרסמה חברת הנדל"ן מדלן, ממוקמת נתיבות במקום ה-3 ברשימת הערים הצומחות ב-5 השנים האחרונות. בעקבות התפתחותה האורבאנית על רקע הקמת שלוש השכונות חדשות במערב העיר.  היא רשמה גידול משמעותי של 15,000 תושבים במהלך 7 השנים האחרונות. על פי תחזית המשקפת את קצב השיווק והאכלוס של דירות למגורים בנתיבות בקרוב מאוד צפויים להתאכלס כ-900 דירות למגורים במערב ב' של העיר, ויחד עם דירות שטרם נתאכלסו בפרוייקטים קיימים היא צפויה לחצות בתוך השנה הקרובה את רף 50,000 תושבים.

ייחודיותה של העיר נתיבות אשר ברבות השנים הפכה לעיר מחוז מובילה בנגב בהיותה מטרופולין המקרינה על כל יישובי הסביבה ומוקד לפעילות אזורית בתחומי התעשיה והמסחר, הכלכלה והשירותים, התרבות והחברה, תרבות הפנאי והבילוי, בא לידי ביטוי גם בהפיכתה ליעד מועדף למגורים של תושבים מכל רחבי הארץ. על פי כל הנתונים הסטטיסטיים וההערכות של מומחי נדל"ן שוק הדיור בנתיבות הפך לאחד הכדאיים מבחינת התשואה ביחס לתנודות במחירי השכירות והרכישה בעיר. הדברים מקבלים ביטוי בהצלחה המטאורית של השיווקים בנתיבות במסגרת הסכמי הגג כאשר קבלנים רבים נתנו בה אמון והשקיעו הון עתק בפיתוח מיזמי בניה ואלפי תושבים מכל האזור והארץ בכלל באים להתגורר בעיר. 

התפתחותה המואצת של העיר נתיבות בשנים האחרונות במרכזה עמדה מדיניותו של ראש העירייה, יחיאל זוהר לשמור על בלמים בין הצורך לגדול ולהתפתח ובין ההכרח לשמור על החוסן הכלכלי חברתי של התושבים בפיתוח תשתיות תעשיה ומסחר, להקים מוסדות ציבור וחינוך, דת וקהילה לצד פיתוח שירותים קהילתיים, וחברתיים תוך שימת דגש על קידום מערכת החינוך, יצרה איזונים בריאים שמאפשרים לה להתפתח ולגדול תוך השבחת איכות השירותים המוניציפאליים, הקהילתיים והממלכתיים לרווחת התושבים ותוך שמירה על צביון העיר והתמהיל הדמוגרפי הבריא של אוכלוסייתה.

אין ספק שהעיר נתיבות תופסת את מקומה כעיר מחוז מובילה באזור הנגב הצפוני בזכות מיצוי פוטנציאל מיטבי להפיכתה לעיר שמחברת אליה את כל תושבי האזור וממצבת את עצמה כמטרופולין אזורי המקרין על איכות חיי נתיבות והאזור.