לבחור נכון סרט בהפקתם ובכיכובם של נוער סח''י בנתיבות הוקרן השבוע במעמד רב רושם 


 

השבוע (ב') התקיימה הקרנה של הסרט ''לבחור נכון'' בהובלתם של נוער סח''י בנתיבות שהשתתפו בפרויקט 'מנהיגות בקולנוע', אשר כתבו את הסרט ואף שיחקו בו. 
באירוע ההקרנה צפו המשתתפים, מנהלים בכירים ברשות, רכזי אגף הנוער, בני נוער ועוד,
בסרט שיצרו הנערים כאשר לאחר מכן התקיים פאנל בנוכחותם. המשתתפים הציגו לנוער שאלות על הסרט, והשחקנים, נוער סח''י, שיתפו מחוויותיהם על התהליך שעברו בעת המשחק.
בסוף המפגש התקיים "טקס קבלת האוסקר". הנערים הוזמנו בזה אחר זה לבמה וקיבלו פסלוני אוסקר בליווי הקראת התכונות האישיות בהם הצטיינו במהלך המסע הקולנועי.

באירוע השתתפו בין היתר נציגי תכנית  360 ואגף שח"ר: מנהלת המחלקה לרווחה, קהילה והורות אגף א' לחינוך ילדים ונוער, מנחה מחוזית לשח''ר, רונית ברמי, הממונה המחוזית לתכניות 360 לילדים ונוער, רונית פרטוש, סגן ממונה מחוזי לתכניות 360 במחוז דרום, ולדי יופה.

כמו כן, באירוע נכחו, מנכ"ל סח"י, אברהם חיון, ראש מינהל חינוך, אבי אלישע, מנהלת נתיבים – החברה לקהילה ופנאי בנתיבות, דפנה סטטר, מנהלת אגף הנוער, טל בן דרור, מנהלת התכנית הלאומית 360 בנתיבות, חני טורוק, מנהלת הרשות לביטחון קהילתי, חגית חג'בי, ראש צוות נוער באגף הרווחה, שרית בלילטי, צוות המרכז הארצי לוידיאותרפיה וצוות אגף הנוער.

האירוע התקיים בשטח פתוח לפי הנחיות משרד הבריאות, התרחש גם באופן פרונטאלי וגם בזום עם נוכחים ששהו בבידוד וצפו מביתם.

על הסרט
בסרט ''לבחור נכון'', מסופר על נער בשם יוגב אשר נקלע למצב אישי קשה. האתגר העומד בפניו גדול. הוא מתלבט האם למצוא דרך החוצה מהקושי בו הוא נמצא באמצעות הבריחה לעולם הפשע. למזלו, חבר טוב קורא לו להצטרף לסח״י ורוח התרומה והעשייה ביחד עם החברים הטובים מובילים אותו לצעוד לעבר הבחירה הנכונה והמשמעותית בחייו.

הסרט הינו השראה לליבת ההתמודדויות העוברות על בני הנוער בישראל אשר נמצאים בגיל ההתבגרות, כשהחיבור שלהם לסח"י מהווה את הבחירה בטוב ובדרך של לקיחת אחריות על חייהם.
במהלך עבודתם על הסרט, הנערים חילקו ביניהם תפקידים, צילמו, הסריטו וערכו את הסרט במשך שבועות רבים כדי להגיע לתוצאה מיטבית שתעביר את המסר.

לאחר שהסרט היה מוכן, עברו הנערים תהליך של הקרנות של הסרט בפני קהלי יעד מגוונים, כאשר במהלכו נערך עיבוד של התהליך שעברו. 

''ההשתתפות בתכנית, הייתה בעבורי חוויה מיוחדת. לכתוב תסריט, לצלם ולהקרין בפני מכובדים זה לא דבר של מה בכך. חשוב לי להעביר את המסר של הסרט לכמה שיותר בני נוער, שיבחרו גם הם בדרך נכונה לחיים כמו שאנו בחרנו בסח"י" סיכמה שיפי ראובן, נערה אשר השתתפה בתכנית.

תכנית "מנהיגות בקולנוע" יצאה לדרך לפני למעלה משנה בשיתוף פעולה בין מרכז הנוער בנתיבות למרכז הארצי לוידיאותרפיה במימון התכנית הלאומית 360 ובהנחיית אגף שח"ר (שירותי חינוך ורווחה), במטרה להעצים את הנוער ולתת להם במה לספר את סיפורם האישי.

''אירוע בלתי נשכח שישמע למרחקים''

''המסע הקולנועי הינו מסע במלוא מובן המילה, אותו התחלנו לפני למעלה משנה, מלווה בחששות רבים וקפיצה למים של נערים ונערות אמיצים שבחרו להתנסות בעולם חדש, בצילום, במשחק, בבימוי ובכתיבת סרט'' סיכמה מנהלת אגף הנוער, טל בן דרור. 
''בעוד העולם שלנו מוצף בסרטים, במסכים, במדיה שרובה הוליוודית המספרת סיפור עם סוף טוב, הגיבורים תמיד יפים, ויש רעים וטובים, אתם, נוער סח''י בנתיבות, בחרתם לספר סיפור אחר, סיפור שמכיל מורכבות, התלבטויות ודרכים שונות ללכת בהן. אתם בחרתם נכון. בדרך של עשיית חסד ונתינה למען האחר. את המסר הזה היה לכם חשוב להעביר לבני נוער אחרים בעיר שלנו נתיבות, בסח"י במחוז דרום ובארץ כולה''.

מנהלת התכנית הלאומית 360 בנתיבות, חני טורוק: ''זכיתי לקחת חלק בהקרנה חגיגית של סרט אשר נערך בצורה מקצועית, כנה ומרגשת ובו ניכר התהליך שעברו הנערים ברמה האישית, תוך התבוננות פנימה לצד תהליך קבוצתי משמעותי. קבוצת נערים שבה כל אחד מהם בוחר מידי שבוע לעשות טוב ולהקרין אור לעולם, מן המתבקש שגם היא תזכה לקבל חזרה. 360 התכנית הלאומית מאמינה בעבודה דרך חוזקות, ובפרויקט כזה רואים את זה מתבטא הלכה למעשה, איך הכוחות של הנערים מהווים את הבסיס לעבודה המדהימה שנעשתה בווידאותרפיה''.  

מנהל המרכז הארצי לוידיאותרפיה, עופר סלע: ״אירוע ההקרנה מבטא בצורה הטובה ביותר את רוח אגף הנוער. מנהלים, מדריכים ונערים פועלים ביחד כדי ליצור עולם טוב יותר. מתוך עשרות התכניות שמקיים המרכז ברחבי הארץ, השילוב הייחודי בין פרוייקט סח״י, האנושיות והמקצועיות של צוות אגף הנוער והתכנית שבאה לתת במה לכל אלו - יצרו אירוע בלתי נשכח שאני מקווה שישמע למרחקים. אני מקווה שהסרט יוצג ברחבי נתיבות ובהמשך גם ברחבי הארץ ביחד עם הנערים, מתוך אמונה שהם אלו שיביאו לשינוי הנוער בישראל''.

רכזת נוער באגף הנוער ומלוות התכנית, חן נעים: "זכיתי ללוות את הנערים בתכנית, התחברתי לכל אחד ואחת בצורה משמעותית. בעבורי, הם נערים מיוחדים בעלי עוצמות וחלומות שאין לי ספק שיגיעו רחוק ועוד נשמע עליהם".