נתיבות ממריאה: משרד המודיעין יקים כיתות סייבר לעידוד הגיוס ליחידות העילית

בני נוער מנתיבות יוכשרו במסגרת תוכנית ייחודית של משרד המודיעין לקראת הגיוס לשירות משמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה בקהיליית המודיעין.


בביקור שערך שר המודיעין אלי כהן  בנתיבות יחד עם ראש העירייה יחיאל זוהר,  סוכם על הקמת כיתות סייבר במטרה לשלב תלמידים ותלמידות ממגזרים שונים במערך הסייבר והמודיעין של שב"כ, מוסד ואמ"ן. בנוסף, דיברו השניים על המשך פיתוחה של נתיבות ותנופת הבנייה באזור.

שר המודיעין אלי כהן: "העיר נתיבות מאוד קרובה לליבי. גם בתפקידי כשר הכלכלה והתעשייה פעלתי יחד עם ראש העיר לפיתוחה של נתיבות במספר פרויקטים משמעותיים. משרד המודיעין בראשותי מתגייס למען בני נוער בנתיבות ואני שמח לקדם תוכנית להכנתם לקראת גיוס לשירות מאתגר ומשמעותי ביחידות הסייבר והטכנולוגיה במוסד, שב"כ וצה"ל. אני מודה לראש העיר יחיאל זוהר על הירתמותו. המיזם יסייע לבני הנוער להשתלב בתעשיית ההיי-טק בתום השירות".

שר המודיעין אלי כהן סייר השבוע בנתיבות וקיים פגישה עם ראש העיר, יחיאל זוהר. בפגישה, דנו השניים על הקמת תכנית סייבר לתלמידי בתי הספר בנתיבות , כחלק מהתוכנית של משרד המודיעין לשלב מגזרים שונים ותושבי פריפריה במערך הסייבר והמודיעין של צה"ל.

המסלול המצליח "ממריאות", קיבל השנה תוספת תקציב משמעותית ומתרחב גם לנתיבות. המסלול מיועד לתלמידות תיכון בכיתות י'-י"ב מהפריפריה, הבוחרות במסלול שירות לאומי-אזרחי. המטרה היא להכשיר וללוות את התלמידות לקראת גיוסן לתפקידי סייבר וטכנולוגיה משמעותיים בקהיליית המודיעין, וכך למצות את ההון האנושי בפריפריה.

הזדמנות הניתנת במסגרת המיזם לצעירים ולצעירות לשרת ביחידות הסייבר והטכנולוגיה ובקהיליית המודיעין, הופכת בעבורם לכרטיס כניסה חשוב ומשמעותי לאזרחות ובכך גדלה כמות המתגייסים המגיעים לתפקידים אלה מאזורי הפריפריה, שיזכו בתום השירות להצעות עבודה אטרקטיביות בשוק העבודה. לטובת הפרויקט הוקצה תקציב ייחודי לשנה הראשונה בסך 9 מיליון שקלים.

שר המודיעין אלי כהן: "המיזם יסייע לצעירים וצעירות המוכשרים מהפריפריה לקבל הזדמנות אמיתית ושווה למצות את מלוא יכולותיהם. המיזם עונה על צורך הולך וגובר בכוח אדם איכותי לקידום היכולות הלאומיות של מדינת ישראל".

ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר: "אני מודה מקרב לב לשר המודיעין אלי כהן על יוזמה חשובה ופורצת דרך זו המעניקה לצעירות ולצעירים הזדמנות שווה לגעת בעתיד ולהשתלב בתפקידים משמעותיים ביחידות העילית של זרועות הבטחון המשלבים תרומה לבטחון המדינה עם חתירה למצויינות והגשמה אישית. פרוייקט זה, משתלב היטב עם החזון החינוכי של נתיבות לטיפוח  לימודי מדע וטכנולוגיה עם הפנים לעתיד ולעידוד צעירות וצעירים להתגייס לשירות משמעותי ולתרום למען הבטחון. ידידי השר אלי כהן הוא דוגמא מובהקת לאיש ציבור הנאמן לערכי השוויון וצמצום פערים כאשר גם בתפקידו כשר המודיעין הוא מצא את הדרך הנאותה וההולמת להגשמת החזון שמאפשר לצעירים מהפריפריה שוויון הזדמנויות במיצוי הפוטנציאל הטמון בהן להגיע למצויינות והגשמה ואני מודה לו על המחוייבות הערכית והעקבית שהוא מפגין בשנים האחרונות כלפי תושבי נתיבות בפרט".