מועצת הנוער העירונית לשנת תשפ"א יצאה לדרך השבוע


לאחר תקופה מאתגרת ותחת מגבלות הקורונה - מועצת הנוער של נתיבות יצאה לדרך. השבוע (א') התקיים המפגש הראשון באמצעות הזום ועסק בהיכרות של כלל נציגי הנוער במועצה, שיח סביב מנהיגות וקריאת כיוון עתידית לפעילויות של המועצה.

מועצת הנוער בנתיבות מורכת מ-16 נציגים שונים מכלל מוסדות החינוך העל יסודי בעיר, תנועות הנוער וגופים התנדבותיים, אשר נבחרו בבחירות דמוקרטיות שהתקיימו לאחרונה.

מועצת הנוער בנתיבות מורכבת מבעלי תפקידים בדומה למועצות המקומיות, אותם מאיישים בני הנוער בלבד, וביניהם: יו''ר מועצת הנוער, סגן יו''ר המועצה, מנכ''ל, דובר, מבקר המועצה וועדות התוכן: לוגיסטיקה, פרסום ושיווק.

במהלך השנה המועצה דנה בנושאים החשובים על סדר היום של בני הנוער בעיר ופועלת למען הנוער ועל מנת לקדמו אל מול הגופים והארגונים השונים. שבוע השיא של המועצה מתקיים בשבוע הנוער. במסגרתה מתקיים יום חילופי שלטון, כאשר בני הנוער מחליפים ליום אחד את בעלי התפקידים הבכירים בעירייה.

מועצת הנוער העירונית פועלת כחלק ממערך מועצות התלמידים והנוער בישראל ובהתאם להנחיות מועצת התלמידים והנוער הארצית, מינהל חברה ונוער – משרד החינוך וחוק הרשויות המקומיות.

מנהלת אגף הנוער, טל בן-דרור: ''לאחר עבודה קשה ובתקופה מאתגרת, מועצת הנוער של נתיבות יצאה לדרך עם נבחרת איכותית של נציגים מכלל ארגוני הנוער בנתיבות. הנציגים שנבחרו משקפים נאמנה את מגוון האוכלוסייה המתגוררת בעיר. תפקידה של המועצה הוא לשקף את צרכי נוער נתיבות מול הגורמים הרלוונטיים ולפעול לטובתם והצלחתם של בני הנוער בעיר. בהזדמנות זו אני רוצה לאחל למועצה הנבחרת הצלחה רבה בתפקידם''