חודש שמטרתו העלאת המודעות לאנשים עם מגבלה בנתיבות בשלל אירועים יתקיים החל מהשבוע בנתיבות


לעיון בחוברת פברואר יוצא מן הכלל - לחצו כאן

זאת השנה השלישית שחודש פברואר יצויין ברחבי הארץ כחודש שמטרתו העלאת המודעות לאנשים עם מגבלה גופנית או נפשית בחברה בישראל. בנתיבות בכל יום במהלך החודש יתקיימו אירועים העוסקים בנושא קבלת השונה בחברה.

אירועי החודש יתקיימו החל מיום מהשבוע (ב'). בין האירועים שיתקיימו: הרצאתה של מתמודדת בפוסט טראומה, העלאת המודעות לאנשים עם מגבלה תוך חלוקת חוברת המאגדת את כלל האירועים אשר יתקיימו בנתיבות, פעילות מיוחדת לילדי הגנים, סרט העוסק בקבלת השונה, מפגש של הוועדה לקידום אנשים עם מגבלה בנתיבות ועוד. בהמשך, תתקיים הרצאתו של טל פרידמן אשר יחשוף את מסע האבהות המטלטל שלו ויספר איך הבת שלו הסובלת מאוטיזם ופיגור לימדה אותו מי הוא.

חודש פברואר נבחר לציין נושא זה כיוון שהינו החודש היחידי בשנה השונה במספר הימים שלו. שוני זה משקף את הרצון לשלב את האנשים הנחשבים שונים בחברה. את היוזמה של פברואר יוצא מן הכלל יזמה החברה למתנסים לפני 3 שנים בעקבות פרסומם של סקרים רבים אשר הצביעו על חוסר נכונות של הציבור להתחשב בצרכי אנשים עם מוגבלויות בצד תפישות נגד שילוב והשתלבות של ילדים, בוגרים ואף בוגרים עם מגבלה בפעילויות פנאי ובתעסוקה. מי שנבחר להוביל ולתכלל את אירועי חודש פברואר בנתיבות הם מרכז הצעירים.

מנהלת מרכז הצעירים, נעמה אלענקרי: ''כחלק מהתפיסה החברתית שלנו במרכז צעירים להגיע לכלל סוגי האוכלוסייה הצעירה בעיר, אנו רואים חשיבות עליונה בהובלת חודש שכל עניינו הינו העלאת המודעות לאנשים עם מגבלה גופנית או נפשית. בשונה מהמקובל לחשוב, הפעילות לטובת אוכלוסייה זו אינה מסתכמת בחודש אחד בלבד בנתיבות, אלא מתקיימת לאורך כל השנה כולה. להפקת חודש זה, ישנם שותפים רבים. בראש ובראשונה, אני רוצה להודות לעירייה ולעומד בראשה, יחיאל זוהר, על הסיוע והבנת החשיבות של נושא זה, ולכלל המנהלים והרכזים בנתיבים -החברה לקהילה ופנאי בנתיבות אשר ביחד אנו מובילים חודש משמעותי ומיוחד בנתיבות''.