מטרת התכנית הינה להוביל את נוער נתיבות לעבר שירות משמעותי ופיקודי בצה''ל


לאחר הליך מיונים אשר במסגרתו נבחרו בני נוער המתאימים, נפתחה תכנית המנהיגות "פרחי קצונה" המכינה את בני הנוער בנתיבות לשירות משמעותי ותפקידי פיקוד בצה''ל. המפגש הראשון שהתקיים באמצעות הזום, עסק במשפט המתנוסס בבסיס חיל האוויר בחצרים "השמיים הם הגבול, והדרך דרך ארץ". משפט זה מבטא את הרעיון של התכנית: סיוע לכל חניך להגיע למקסימום הפוטנציאל שלו בצבא, כשהדרך לא פחות חשובה מהמטרה.

במסגרת התכנית השנתית, יפגשו בני הנוער עם דמויות מעוררות השראה וקצינים בצבא, יצאו לטיולי מנהיגות ויצטרכו לפתח מיזם חברתי בעיר הדורש כישורי מנהיגות.
התכנית הינה יוזמה של אגף הנוער בנתיבות שלפני 4 שנים חרט על דגלו את שיפור הנתונים ביציאת בני העיר לתפקידים משמעותיים בצבא, ובהתאם פיתח תכנית מקומית ייחודית לפיתוח מנהיגות בהקשר צבאי. בשל הצלחת חניכי התכנית והגעתם לתפקידים משמעותיים, התכנית שנבנתה בנתיבות מיושמת כיום ברשויות נוספות במחוז דרום, ואף זכתה להכרה ממשרד החינוך מינהל חברה ונוער.

את התכנית בשנה הנוכחית מוביל מקס קפלנסקי (26), בן העיר ובוגר ''אחריי!'' בנתיבות שהשתחרר לאחרונה מתפקיד מ"פ ביחידה המובחרת מגלן, והגיע חזרה לנתיבות להשפיע על הדור הצעיר.

מנהלת אגף הנוער, טל בן-דרור: ''תכנית ייחודית זו שמה דגש על שירות משמעותי לנוער נתיבות מתוך אמונה ביכולתם להשתלב בתפקידי פיקוד והנהגה בצה''ל, אנו מאמינים בתכנית ורואים את לשמחתנו תוצאות בקרב בוגריה היוצאים למכינות ושנות שירות ולאחר מכן לשירות משמעותי קרבי וביחידות עילית . אנו מאמינים כי הכנה לשירות משמעותי יוביל להצלחתם בשירות הצבאי ולאחר מכן גם באזרחות''. 

רכז התכנית, מקס קפלנסקי: ''לכל נער ונערה בנתיבות מגיע לקבל ולהיחשף למירב הכלים כדי להצליח בחיים. הצלחה בחיים עוברת דרך השירות המשמעותי באשר הוא, דרך הובלה והשפעה על החברה בישראל ומימוש עצמי בכלל. לנוער נתיבות יש את המוטיבציה והיכולת לעשות כל שיחפצו בכך, ואנו נסייע להם לממש את יכולותיהם ונעניק את הסביבה הנדרשת בכדי שיצליחו''.