הפנינג, תכנית רדיו, תערוכה וירטואלית והפצת מידע ברשתות החברתיות בנתיבות

מסכמים שבוע שני של פברואר יוצא מן הכלל עם שלל אירועים שמטרתם העלאת המודעות לאנשים עם מגבלה בישראל


השבוע השני של פברואר יוצא מן הכלל, חודש המודעות לאנשים עם מגבלה בנתיבות המשיך במלא המרץ עם שלל אירועים.

 

במסגרת אירועי השבוע בנתיבות, התקיימה תכנית רדיו (ד') שהועברה על ידי הנערים של קורס "עיתונות ותקשורת" באגף הנוער בהנחיתו של אלי בוהדנה. התכנית עסקה באנשים מעוררי השראה בתחום אנשים עם מגבלה בנתיבות, אשר עלו להתאיין ולספר על העיסוק שלהם.

בין המרואיינים: מעורר ההשראה, אביחי שלי, נציג תנועת כנפיים של קרמבו, רום אוליאל, מי שהקים את עמותת כלים שלובים ופעיל בוועדה לקידום אנשים עם מגבלה, רפאל איפרגן, ונציגה מטעם נתיבים – החברה לקהילה ופנאי אשר מובילה את אירועי חודש פברואר, נעמה אלענקרי.

 

עוד במהלך השבוע, התקיים הפנינג שעסק בהעלאת המודעות לאנשים עם מגבלה וכלל אתגרים הממחישים את הקשיים איתם מתמודדים בעלי המוגבלות. ערב זה התקיים במרכז הנוער בשיתוף פעולה של ''כיוון אחר'' ותכנית ''מרחב פתוח''. הערב המשמעותי חיבר בין בני הנוער מהקבוצות השונות לבין אנשים עם מגבלה בקהילה.

 

צוהר לעולמם של ילדים עם מגבלה

השבוע פורסם הסרטון ''תראו אותי'' שהינו תערוכה וירטואלית שיצרו ילדים מגני החינוך המיוחד בנתיבות והתקיימה בהובלת המרכז לגיל הרך (עולם הילד). התערוכה שהוצגה בשנת 2019 במבנה של המרכז לגיל הרך (עולם הילד) הפכה השנה לוירטואלית והופצה ברשתות החברתיות. הסרטון הציג את יצירותיהם של הילדים עם מגבלה, אשר באמצעות קווים, כתמים וצבע חשפו הילדים עם מגבלה צוהר לעולמם הפנימי.

 

במהלך השבוע חולקו חומרי הסברה ודגלים לרכבים ברכבי העיר, ומדי יום הופצו ברשתות החברתיות פינת ''הידעת – אנשים עם מגבלה'' ובמסגרתה נכתבו נתונים אודות אנשים עם מגבלה בישראל.