מאמצים אדירים להורדת התחלואה בנתיבות במטרה לחזור לשגרה בהקדם האפשרי. בתמיכת אישי ציבור, רבנים ובגיבוי מוחלט של המחקר - החזרה לשגרה תלויה רק בדבר אחד: הליכה של כל אחד מאיתנו לעבר עמדות החיסון


מזה תקופה ארוכה שאחוזי התחלואה בנתיבות גבוהים ואחוזי החיסונים בעיר נמוכים. בהתאם לכך, ועל פי מתווה הרמזור של משרד הבריאות, נתיבות הינה עיר אדומה, והחזרה לשגרה, פנאי, תרבות ומוסדות חינוך מתעכבים.

מתוך כך, עיריית נתיבות, ונתיבים – החברה לקהילה ופנאי עושים מאמצים אדירים במטרה להוריד את התחלואה בעיר ולזרז את החזרה לשגרה תוך עידוד תושבים לצאת ולהתחסן.

 

השבוע שהיה: הגברת המודעות ומענה רפואי הולם

לצד קמפיין משולט הנמצא בכל רחבי העיר להגברת המודעות לחיסונים, ועמדות חיסונים נגישות הפתוחות לכל אורך היום, השבוע (ד'), תושבי העיר הוזמנו לערב בו ניתן מענה רפואי בדבר שאלות התושבים בנושא החיסונים. המענה הרפואי ניתן על ידי רופאים, והתקיים באמצעות הוואטסאפ במסגרת מיזם ''וואטסאפ דוק''.

ווטסאפ דוק, הינו מיזם התנדבותי של עמותת מִדַּעַת. במסגרת המיזם, רופאות, רופאים ואנשי מקצוע נוספים מתארחים בקבוצות ווטסאפ ייעודיות ועונים על שאלות התושבים בנושא החיסונים.

בקבוצת וואטסאפ ייעודית שנפתחה מבעוד מועד ויועדה לכך, הצטרפו תושבים רבים אשר שאלו על החיסון בערב יום רביעי. בקבוצת הוואטסאפ נכחו ד״ר שני עידן-ראובן וד״ר ענבר הרטמן ובמהלך ערב שלם נתנו המומחים תשובות לשאלות התושבים והפיגו חששות מהחיסון.

 

החל מהשבוע: תגבור עמדות חיסון ברחבי העיר

החל מהשבוע, עיריית נתיבות, מעלה הילוך בכל הנוגע לעידוד התחסנות בקרב תושבי העיר מכלל האוכלוסיות במטרה לעלות באופן דרסטי את אחוזי המתחסנים ולזרז את החזרה לשגרה.

על כן, פרט לעמדות החיסון שהוצבו עד כה, יוצבו עמדות חיסון נוספות ברחבי העיר. העמדות הנוספות יותאמו לקהילות השונות בעיר ויתנו מענה הולם ומותאם לצרכיהם השונים.

 

הסוף לקונספירציות: מחקר חדש מוכיח כי החיסון מונע תחלואה 

השבוע פורסם מחקר חדש שהוכיח את יעילות החיסון במניעת הקורונה. מניתוח נתונים של כ-1.2 מיליון מבוטחי כללית, בהם 600 אלף מתחסנים שקיבלו את חיסון פייזר, עולה כי נרשמה ירידה של 94% בשיעור ההדבקה התסמינית וירידה של 92% בשיעור המחלה הקשה בהשוואה ל-600 אלף מבוטחים דומים שלא התחסנו. לפי המחקר, יעילות החיסון נשמרת בכל קבוצות הגיל, לרבות בגילאי 70 ומעלה, קבוצת גיל שלפי כללית לא ניתן היה להעריך בה את יעילות החיסון במחקר הקליני בשל היקפו המוגבל.

בנתיבות, אישי ציבור, רבנים ורופאים קוראים לציבור לקחת אחריות על בריאותכם ובריאות הסובבים אתכם, וללכת בהקדם לעמדות החיסון. רק כך, נוכל לצאת מהרמזור האדום ולחזור לשגרה בריאה ובתוכה. אנחנו התחסנו, ואתם?