במסגרת יום נפילתו של מידן ז''ל מנתיבות שחל השבוע, הנציחו אותו תלמידי התיכון בו הוא למד, בדרך מרגשת של חסד ונתינה


כמדי שנה מקיים תיכון מקיף נבון- דרכא בשיתוף המשפחה יום התנדבות לזכרו של בוגר בית הספר מידן מימון ביטון ז"ל. רב-טוראי מידן מימון ביטון, לוחם בחיל השריון בעוצבת "סער מגולן", בן 20 מנתיבות, נהרג ב-28 ביולי מפגיעת פצצת מרגמה סמוך ליישוב במועצה האזורית אשכול במבצע צוק איתן.

השנה התקיים יום ההתנדבות בשיתוף תנועת הנוער סח"י אשר מקיימת את פעילותה במסגרת אגף הנוער נתיבות. ביום ההתנדבות שחל השבוע, בחרו בבית הספר להנציח את מידן כפי שהיה בחייו, אדם בעל חסד ולב רחב. יום ההתנדבות נפתח בטקס של תלמידי שכבת יב', השכבה בו לומד אחיו הצעיר של מידן. הטקס כלל קטעים על מידן ז"ל ברוח המשפט אותו כתב לפני נפילתו: "לגרום לבן אדם אושר זו התכונה הכי טובה שה' יכול לתת לבן אדם". בטקס נכחה אימו, אתי ביטון, שסיפרה על מידן כאדם שהנתינה הייתה אורח חייו, אחותו של מידן, צליל ביטון ומפקדים וחיילים מהיחידה בה שירת.

לאחר הטקס התקיים לימוד בקבוצות בכל כיתות בביה"ס בנושא 'ערבות הדדית' והתמקדו בדיון על האימרה "שלי שלך, שלך שלך" – בהקשר הנתינה בין אדם לחברו.

לסיום היום המרגש ארזו תלמידי בית הספר מוצרי מזון בסלי מזון של סח"י וקיימו מעגל נתינה, בו שיתפו במחשבותיהם ובמסקנותיהם בעקבות הטקס והדיון בכיתות.  סלי המזון חולקו למשפחות על ידי נוער סח"י. לסיום שרו כולם את ההמנון של סח"י שבמילים בו מסכמות הכל: "הדבר הכי גדול בעולם זה לעשות טוב למישהו".

מנהל בית הספר, יוסי אברג'ל: "בכל שנה יום זה מרגש מחדש. אנו רואים את המשפחה בוחרת להנציח את מידן ז''ל באמצעות הפקה של יום נתינה שמח כשהם שותפים מלאים בהפקה של היום, תורמים ונוטלים חלק פעיל".

מחנכת כיתת י"ב 2 אמץ בבית הספר, מיה דהוקי: "זהו יום שכולו נתינה מכל הלב. היתה לי ולכיתתי הזכות להנהיג יום זה בבית הספר. אני גאה בתלמידי כיתתי שהשתתפו בטקס מרגש, הפגינו אכפתיות, נתנו מעצמם מכל הלב ותרמו באהבה גדולה לאחרים".

אמא של מידן, אתי ביטון: "עבורי זהו יום שכולו טוב שמאפיין את אופיו של מידן ז''ל, יום שממלא ומרחיב את הלב עבורי ועבור התלמידים''.

צ'ף סח''י בנתיבות, יוסף טמן: ''זכות גדולה נפלה בחלקי להיות שותף ביחד עם כל צוות סח''י בפעילות החשובה. מידן ז''ל מוזכר בכל חלוקת אוכל שבועית שלנו והוא דמות המהווה מודל לנוער שלנו''.